A do domku pompa ciepła

pompy ciepła

Stali czytelnicy bloga wiedzą już, że marzy mi się domek z ogrodem. Moje przemyślenia dotyczące pielęgnacji tegoż poznaliście już nie raz i nie dwa. Teraz zacząłem się zastanawiać nad formami ogrzewania potencjalnego lokum. Biorąc pod uwagę coraz bardziej restrykcyjne prawo dotyczące ochrony środowiska, odrzucam możliwość instalacji pieca węglowego czy też kominka. Alternatywą wydaje się być pompa ciepła. Myślałem o takiej, która wykorzystuje energię zgromadzoną w ziemi. To jedno z najefektywniejszych rozwiązań, które zapewnia regularne ogrzewanie i jednocześnie jest bardzo przyjazne dla środowiska.

pompy ciepła

Nowoczesne pompy ciepła to olbrzymia wygoda. Można je podłączyć zarówno do instalacji grzewczej, jak i do instalacji wodociągowej. Tym samym można zapewnić sobie nie tylko przyjemną temperaturę o każdej porze roku, jak i ciepłą wodę potrzebną do szorowania garnków czy kąpieli. Przyglądałem się dostępnym na rynku rozwiązaniom i muszę powiedzieć, że przedstawiają się one imponująco. Zintegrowanie urządzenia z dużym zbiornikiem wody, gwarantuje, że ciepła nie zabraknie w najmniej oczekiwanym momencie. Do tego dochodzi możliwość sterowania za pomocą prostych w obsłudze paneli czy nawet spięcia z elektroniką inteligentnego domu. Czego można chcieć więcej?

Są też pompy ciepła, które wykorzystują energię pochodzącą z powietrza. Tutaj, do możliwych zastosowań dochodzi jeszcze schładzanie domu. Wiadomo, że w ciepłe dni, zamknięte pomieszczenia błyskawicznie się nagrzewają. Szczególnie jeśli są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i mają dużą liczbę okien. W takich sytuacjach pompa ciepła może pomóc zmagazynować zgromadzoną energię, a także schładzać dom. To naprawdę efektowne rozwiązanie.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *