A może Ford?

ford mondeo

Muszę przyznać, że Ford ze swoją nową stylistyką idealnie wpasowuje się w moje gusta. Zresztą od dawna zastanawiałem się nad nabyciem samochodu tej marki. Oczywiście nie tylko ze względu na stylistykę, ale przede wszystkim wysoką funkcjonalność. Oczywiście najwięcej emocji budzi u mnie Ford Mondeo. Już poprzednie wersje tego samochodu były interesujące, ale nowa bryła jest genialna. Auto sprawia wrażenie bardzo masywnego, wręcz agresywnego. Wszystko jest tam na miejscu, łącznie ze światłami LED, doskonale wkomponowanymi w linię nadwozia. Co ciekawe podoba mi się zarówno wersja hatchback, jak i kombi.

ford mondeo

Jak pewnie pamiętacie, cenię sobie przestrzeń w samochodzie. Musi w nim być dużo miejsca nie tylko dla kierowcy, ale i dla pasażerów. Nie bez znaczenia jest też przestrzeń bagażowa. I na obu tych polach Ford Mondeo prezentuje się genialnie. Nawet najwyższy pasażer będzie miał dość miejsca z tyłu, bo auto jest naprawdę długie. Do tego pojemność bagażnika jest naprawdę imponująca. Grubo ponad 500 litrów to jest naprawdę dobry wynik. Biorąc pod uwagę, że samochód jest też dość szeroki nie ma problemu, aby spakować się na wakacje czy inny dłuższy wyjazd. Biorąc pod uwagę, że nie lubię się ograniczać w liczbie zabieranych gratów, to Ford spełnia moje oczekiwania z naddatkiem.

Nie da się ukryć, że wszystkie współczesne samochody napakowane są elektroniką. Ford nie jest tu wyjątkiem od reguły. Cieszy fakt, że jest ona umieszczana według rzeczywistych potrzeb kierowcy, a nie tylko według widzimisię projektantów. Oczywiście mnogość systemów bezpieczeństwa zaliczam tylko na plus, bo patrząc na to, co dzieje się na naszych drogach, to zabezpieczeń nigdy za wiele. Czasami mam wrażenie, że dobrze byłoby poruszać się czołgiem. Ford nim może nie jest, ale jest na pewno wytrzymały i bezpieczny. A oto przecież chodzi.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *