Antykoncepcja nie musi być skomplikowana

Jaką opinią cieszą się wkładki antykoncepcyjne?

Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci. Hałaśliwe stworzenia, które trzeba karmić, ubierać, niańczyć i hołubić nie muszą znajdować się na szczycie listy życzeń. Co prawda nasze władze starają się ze wszelkich sił zachęcać ludność do prokreacji, ale nie każdy poczuje się przekonany. Częste są również przypadki, gdy zajście w ciążę może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia kobiety. Dlatego uważam, że wszyscy powinni mieć dostęp do bezpiecznych i sprawdzonych środków antykoncepcyjnych.

Jaką opinią cieszą się wkładki antykoncepcyjne?

Pamiętam do dziś jeden z odcinków serialu „Przyjaciele”, gdy Joey dowiedział się, że prezerwatywy mają tylko 97 proc. skuteczność. Przerażenie widoczne na jego twarzy utkwiło mi w pamięci i spowodowało, że zakodowałem na zawsze, aby nie polegać bezgranicznie lateksowym zabezpieczeniom. Dlatego wraz z ówczesną partnerką postanowiłem zgłębić temat. Przyglądaliśmy się lekom hormonalnym i czytaliśmy opinie o wkładkach antykoncepcyjnych. Okazało się, że te ostatnie są naprawdę skuteczne, choć niestety niezbyt tanie. Charakteryzują się też niewielkimi skutkami ubocznymi, co w przypadku leków hormonalnych nie jest już niestety normą. Dlatego wtedy zdecydowaliśmy się właśnie na to rozwiązanie. Oczywiście nie będzie ono idealne dla każdej pary.

Trzeba wyraźnie określić swoje potrzeby, zagrożenia i możliwości finansowe. Podejmowanie pochopnie takich decyzji może prowadzić do wielu nieporozumień. Jednak najważniejsze jest, aby mieć na uwadze własne zdrowie. Na szczęście na rynku dostępna jest olbrzymia ilość środków antykoncepcyjnych i każdy znajdzie coś, co sprawdzi się w jego przypadku.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *