Auto musi być pojemne

Octavia Combi

Stare powiedzenie motoryzacyjne mówi, że samochody dzielą się na ładne i praktyczne. Jest w tym sporo prawdy, choć trafiają się auta, które łączą obie te cechy. Ja zawsze stawiałem na drugi z tych parametrów, bowiem nie lubię męczyć się z upychaniem gratów na małej przestrzeni podczas wyjazdów na dalekie wyprawy. Przypuszczam, że podobne zdanie mają wszyscy rodzice, którzy nawet na najmniejszy wyjazd muszą zabrać ze sobą zapas garderoby na miesiąc, dwa plecaki pluszaków, przewijak, deskę do prasowania i wannę. Dla nich najważniejsza jest przestrzeń ładunkowa. A taką oferuje tylko auto z pojemnym bagażnikiem, jak np. Octavia Combi.

Octavia Combi

Umówmy się, że czeskie auta, urodą raczej nie grzeszą. Jednak nie sposób odmówić im funkcjonalności. Zwłaszcza, gdy mowa o Octavii Combi, która w zakresie pojemności wnętrza nie ma sobie równych w tej klasie pojazdów. Miałem okazję obserwować, jak do tego samochodu, w wersji służbowej, pakowano dziesięć rollupów, ściankę wystawową, pięć walizek oraz ich pięcioro właścicieli, a w środku ciągle było miejsce na więcej gratów. To jest niespotykanie pojemne auto i trudno się dziwić, że jest tak popularne. Dzięki temu, że jest ich na rynku sporo, to i części eksploatacyjne są relatywnie tanie i pojazd może służyć przez długie lata.

Muszę przyznać, że dopiero niedawno Octavia Combi zaczęła wyglądać przyzwoicie. Wcześniej był to raczej dość bezpłciowy pojazd o niewyszukanej stylistyce. Z drugiej strony, ten zachowawczy projekt odpowiadał wielu ludziom, którzy nie oczekiwali krzykliwego samochodu, który przyciągnie wszystkich złodziei z okolicy. Nowe projekty Octavii zachowały część starej stylistyki, ale nadały jej odrobinę charakteru, zachowując jednocześnie najważniejszą, z mojego punktu widzenia, cechę – pakowność.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *