Bądź jak Batman

Bądź jak Batman 1

Wieki już nie byłem tak podekscytowany, jak przed premierą najnowszego filmu o Batmanie. I żeby to jeszcze był film aktorski, ale nie, to będzie film animowany. Do tego w wersji z duńskich klocków. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że będzie to produkcja, która oddaje hołd długoletniej tradycji mrocznego rycerza, będąc jednocześnie niewiarygodnie wręcz zabawną komedią. To co przygotowali twórcy tego dzieła już w zwiastunach powoduje atak śmiechu. Prawdopodobnie cały film będzie doskonałym gagiem. Zwłaszcza, że twórcy odwołują się do wszystkich poprzednich ekranizacji przygód nietoperza – także tych strasznie złych z lat 60.

batman-1367730_640

Dość powiedzieć, że w wersji klockowej zobaczymy nie tylko Batmana, ale większość jego wrogów, w tym tych najbardziej egzotycznych, o których chcieliby zapomnieć nawet ich twórcy. To kwintesencja zabawy konwencją i doskonałego wyczucia oczekiwań fanów. A wszystko za sprawą niekwestiowanego sukcesu poprzedniego filmu z klockami w roli głównej, gdzie pojawił się też mroczny rycerz. I można powiedzieć, że skutecznie skradł sporą część filmu. W końcu „pracuje tylko na czarno, albo w bardzo szarej strefie”, a do tego układa piękne mroczne piosenki o tym, że jest sierotą i nie ma rodziców.

Takie podejście, pozwalające zdystansować się od coraz mroczniejszych kolejnych filmów z nietoperzem. Można powiedzieć, że najnowsza produkcja będzie odtrutką po koszmarze, jakim był Batman vs. Superman. Na pewno będzie tu zdrowy humor i dużo, dużo dystansu do tej kultowej postaci. Na pewno nie wyjdzie do dla niej ze szkodą. Myślę, że to dobry sposób, aby Batman stał się jeszcze bliższy kolejnemu pokoleniu. A przecież o to chodzi.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *