Car wrapping

car wrapping

Jakiś czas temu zainteresowałem się czymś, co nazywa się car wrapping. To nic innego, jak oklejanie samochodu różnorodnymi formami naklejek. Wydawać by się mogło, że jest to sprawa prozaiczna, ale różnorodność materiałów jest niesamowita i pozwalają na znacznie więcej niż zmianę koloru nadwozia. Car wrapping ma długą tradycję w krajach zachodnich, a w Polsce jest głównie stosowany przez wszelkiego rodzaju firmy reklamowe. Wszystkie mijające nas na ulicach samochody, które są oklejone od góry do dołu, to zasługa cienkich, wytrzymałych i pozwalających na dowolne nadruki folii. To co widzimy na drogach, to tylko ułamek możliwości, jakie daje car wrapping.

car wrapping

Dzięki stosowaniu specjalnych folii można nie tylko zmienić kolor samochodu, czy dodać tam bajecznie kolorową reklamę. Okazuje się, że możliwe jest też przyciemnienie czy zmiana koloru szyb samochodowych. Z tym trzeba niestety uważać, bo w Polsce, jak i za granicami, obowiązują różne przepisy dotyczące przejrzystości szyb w autach. Chodzi oczywiście o zapewnienie bezpieczeństwa, ale złośliwi twierdzą, że był to kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy z kieszeni podatników. Dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonych firm, które wiedzą, jakie są normy dotyczące przejrzystości okien. Profesjonalny car wrapping pozwoli uniknąć późniejszych kłopotów na drodze i niepotrzebnych nerwów w czasie rozmów z drogówką.

Car wrapping może mieć też inne zastosowanie. W zależności o materiału, z którego są wykonane, mogą wzmacniać szyby i zabezpieczać je przed stłuczeniem lub wybiciem. To prosty i ciekawy sposób antywłamaniowy. Warto o nim pomyśleć, jeśli zdarza nam się parkować auto w nieciekawej okolicy.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *