[ZABRANY]Czas znów odwiedzić Paryż

Wycieczka do Paryża musi obejmować ten obiekt

Jest coś niezwykłego w Paryżu. Przez lata wyrobił sobie niewiarygodną wręcz markę miasta romantyków. Stał się swoistą mekką pisarzy, malarzy i wszelkich dusz artystycznych. Choć jego historia jest chwilami bardzo mroczna i nieszczególnie piękna, to nie sposób odmówić mu charakteru. Przyznam, że kilka razy wybierałem się na wycieczkę do Paryża i za każdym razem wracałem z innym bagażem doświadczeń. Muzea, kościoły, lata niewiarygodnej historii – to wszystko czekało za każdym kolejnym rogiem ulicy. Mimo wielokrotnych wizyt to miasto nie straciło swego czaru.

Pierwszy raz w mieście nad Sekwaną pojawiłem się na wyjeździe zorganizowanym. Wiadomo, że wycieczka do Paryża z biurem podróży musi kierować się swoimi prawami. Wszystko jest zaplanowane. Biegiem do Luwru, tam do Mony, biegiem do autokaru, Pola Elizejskie, 5 minut na siku, dzielnica wieżowców, do hotelu, paciorek i spać. Oczywiście w kolejnych dniach jest to samo, zmieniają się tylko atrakcje. Nie ma nic złego w zwiedzaniu miasta z grupą zorganizowaną, ale jego prawdziwy aromat i atmosferę można poznać dopiero poruszając się po nim samemu.

Pamiętam, że moja piesza wycieczka po Paryżu prowadziła mnie naprawdę dziwnymi ścieżkami. Odwiedzałem miejsca, do których turyści raczej nie trafiają. Szwendałem się po ponurych zaułkach, zaglądałem na podwórka i odkrywałem piękne zakątki ukryte pośród kamienic i domów. To było naprawdę niesamowite uczucie, które potem starałem się powtarzać w każdym odwiedzanym mieście. Paryż okazał się nie tylko piękny i romantyczny, ale też chwilami ponury i brudny. Dzięki temu odarciu z ułudy stał się za to bardziej rzeczywisty.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *