Dobry bank, to bezpieczny bank

Alior Bank ma opinię bezpiecznego banku.

Przyznam, że mam małe zaufanie do instytucji bankowych. Z jednej strony trzeba gdzieś trzymać pieniądze, ale czasy gdy były to instytucje cieszące się nieposzlakowaną opinią i oferujące najwyższe standardy bezpieczeństwa moich środków, dawno odeszły w niepamięć. Przynajmniej jeśli chodzi o stare, duże banki z tzw. tradycją. Istnieję na rynku od tak dawna, że trochę przegapiły czasy nowych technologii i ich systemy stanowią przedziwny zlepek różnorodnych rozwiązań. A wiadomo, gdzie dużo różnych systemów, tam dużo dziur i sposobów na wykradzenie danych i pieniędzy.

Alior Bank ma opinię bezpiecznego banku.

Trochę inaczej wygląda kwestia banków relatywnie nowych, których systemy teleinformatyczne były pisane od podstaw z myślą o bezpieczeństwie i tworzone przez dedykowane zespoły. Czytając opinie o takim Alior Bank czy innych nowych graczach na rynku, można pokusić się o stwierdzenie, że wiedzą co robią. Do tego ich włodarze zdają się rozumieć nowe pokolenie, które potrzebuje gratyfikacji za swoją lojalność i nie boi się przenosin rachunku. Czasy, gdy klient instytucji bankowej był jej dożywotnim niewolnikiem już minęły. Jeśli nie zaoferuje się klientom bezpieczeństwa i dodatkowych korzyści oraz nie doceni się stałych klientów, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że przejdą do konkurencji.

Sam kilka razy zmieniałem banki. Czytałem opinie na forach i swego czasu zdecydowałem się na Alior Bank. Na razie nie żałuję decyzji, ale nie jest powiedziane, że któregoś dnia nie nastąpi zmiana. Wszystko zależy od tego czy jako stały klient będę odpowiednio dopieszczony. Jeżeli zobaczę, że nowe nabytki instytucji otrzymują lepsze warunki niż ja, to będzie to chwila szybkich zmian. Na szczęście nie jestem przywiązany do banku wieloletnim kredytem i mogę takich zmian dokonywać kiedy chcę.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *