Ford Fiesta

ford fiesta

Lubię samochody Forda. Jest cos uspokajającego w ich stonowanej, czasem dość masywnej sylwetce. Ford Fiesta, choć niewielki, to jednak doskonale wpisuje się w ten trend. Auto dostępne jest w wersji trzy- lub pięciodrzwiowej. Tym samym można nabyć model, który bardziej odpowiada naszym potrzebom. Nie będzie to może wielkie auto rodzinne, ale wygląda na to, że spokojnie można się do niego zapakować w cztery osoby, bez wrażenia ścisku. Jak na hatchbacka również bagażnik jest całkiem spory. Prawie 300 litrów pojemności powinno wystarczyć, aby zapakować bagaże i ruszyć w drogę.

ford fiesta

Oczywiście wśród miłośników motoryzacji najwięcej emocji budzą wersje ST. To wersje samochodu wyróżniające się agresywną, sportową stylistyką. Charakterystyczny spoiler na dachu pozwala od razu rozpoznać te wersje pojazdu. Wyposażone w najmocniejsze wersje silnikowe, mogą rozpędzić się do setki w 6,9 sekundy. To bardzo przyjemny wynik, osiągany dzięki silnikom o mocy 180 KM. W wersjach mniej usportowionych montowane są jednostki napędowe o mniejszej pojemności, poczynając nawet od wersji jednolitrowych. Nigdy nie byłem zwolennikiem downsizingu i uważam, że wyciąganie 100 KM z najmniejszych jednostek napędowych nie wydłuży ich żywotności. Co prawda specjaliści mówią, że radzą sobie one całkiem nieźle, ale warto pamiętać, że w takich silnikach jest dużo więcej elementów, które mogą się popsuć podczas jazdy po naszych dziurawych drogach.
Tak czy inaczej Ford Fiesta jest ładnym samochodem, dostępnym w wielu wariantach. Pozwala to dobrać auto dokładnie pod swoje potrzeby. Nie każdy będzie chciał pędzić wersją ST, ale dobrze wyposażona wersja dwudrzwiowa przydałaby mi się bardzo w czasie dojazdów do pracy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *