Ford Galaxy

Ford Galaxy

Jeśli czytacie tego bloga od dłuższego czasu, to wiecie, że uwielbiam duże samochody. Oczywiście posiadanie takiego pojazdu w moim przypadku jest trochę bez sensu, bo poruszam się głównie na trasie dom-praca-dom. Nie zmienia to jednak faktu, że chciałbym mieć duże auto. Ostatnio w oko wpadł mi Ford Galaxy. To kawał samochodu. Siedmioosobowy van, bo trudno go nazwać inaczej, imponuje wielkością i pojemnością. Utrzymany w nowoczesnej stylistyce, charakterystycznej dla nowych modeli amerykańskiej marki, przestronny i wysoki, sprawia wrażenie pojazdu bardzo bezpiecznego.

Ford Galaxy

Ford Galaxy – rodzinne auto dla każdego

Ford Galaxy to z pewnością auto rodzinne. Z możliwością przewozu siedmiu osób jest z pewnością liderem w swojej klasie. Jednak gabaryty, to nie są jego jedyne zalety. Auto naszpikowane jest nowoczesnymi technologiami, które pozwalają cieszyć się jazdą w praktycznie każdych warunkach. Kierowca czuje się panem sytuacji. Jak zwykle w autach Forda, wszystkim można sterować korzystając z nowoczesnego panelu, umiejscowionego pośrodku deski rozdzielczej. Do tego dochodzą ładnie wystylizowane zegary i możliwość skonfigurowania wyświetlanych pomiędzy nimi informacji.

Przyjrzałem się też dostępnym silnikom. Forda Galaxy wyposażyć można w kilka różnych silników. Najsłabszy, o mocy 150 koni wydaje mi się odrobinę za słaby dla tak dużego samochodu, ale może to tylko moje upodobanie do mocy silnika odpowiedniej do gabarytów pojazdu. Są jednak dostępne wersje 180 konne, a nawet 240. To już wystarczy, aby swobodnie poruszać się po drogach, z wyładowanym bagażnikiem i kompletem pasażerów. Ford Galaxy to naprawdę ciekawy samochód. Gdybym miął dużą rodzinę, to znalazłby się na szczycie listy zakupów. Kto wie, może to jeszcze nastąpi.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *