Fotografia

jak nauczyć się fotografii

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o robienie zdjęć. Myślę, że nie wiedziałbym nawet, jak się uczyć fotografii. Próba ogarnięcia tematu z poziomu osoby, która potrafi obsłużyć aparat kompaktowy w trybie automatycznym, najpewniej spaliłaby na panewce. Te wszystkie przesłony, obiektywy, czasy naświetlania i inne wynalazki skutecznie mnie przerażają. Do tego koszt porządnego aparatu znacząco przekracza moje możliwości budżetowe. Jednak taka wiedza mogłaby mi się przydać. W końcu często chodzę w góry i chciałbym uwiecznić te wszystkie niezwykłe widoki rozpościerające się dookoła. Niestety brak mi umiejętności, a także pewnie czasu, aby rozpocząć naukę.

jak nauczyć się fotografii

Zastanawiałem się też, gdzie uczyć się fotografii. Podstawowe kursy można bez problemu znaleźć w sieci. Ilość poradników, często bardzo profesjonalnych potrafi być jednak przytłaczająca. Wejście na fora dotyczące fotografii, to jak wpadnięcie w otchłań. Po lekturze kilkunastu postów człowiekowi włos jeży się na głowie i orientuje się, że bez otwartej linii kredytowej nie podoła z zakupem futerału na aparat, o samym narzędziu do robienia zdjęć nie wspominając. Na kolejnych stronach człowiek dowie się też, że powinien zapoznać się z siedemnastotomową encyklopedią fotografii, wydaną w niewielkim nakładzie, po niemiecku i czcionką gotycką. Można popaść w rozpacz.

Na szczęście są też miejsca, gdzie można nauczyć się fotografii, a przynajmniej jej podstaw, w przystępny sposób. Również wielu fotografów organizuje warsztaty, gdzie dzielą się swą wiedzą z zarówno początkującymi adeptami sztuki, jak i z bardziej doświadczonymi użytkownikami aparatów. Teraz pozostaje tylko przełamać wrodzone lenistwo i zabrać się do pracy.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *