Grecja

Grecja to miejsce magiczne

Już od dawna myślę o jakimś wakacyjnym wyjeździe. Od kilku lat marzy mi się Grecja. Może nie koniecznie w szczycie sezonu i z ciągłym leżeniem na plaży. Skłaniam się bardziej ku mieszance zwiedzania i wypoczynku. Z pewnością chciałbym odwiedzić Ateny, które łączą w sobie ducha starożytności z wielkomiejską nowoczesnością. Nie ukrywam też, że z przyjemnością wybrałbym się w rejs po greckich wyspach, żeby zobaczyć ruiny świątyń, albo zamki na Rodos i jednocześnie skorzystać trochę ze słońca i wykąpać się w ciepłym, czystym morzu.

Grecja to miejsce magiczne

Taki urlop dobrze by mi zrobił. Grecja jest na tyle daleko od Polski, że mógłbym już zapomnieć o codziennych obowiązkach. Klimat i otaczająca atmosfer nie przypominałaby mi o nich w każdej wolnej chwili. Grecja to wymarzone miejsce, jeśli ktoś potrzebuje odpoczynku i jednocześnie nie chce uciekać od bliskiego nam kręgu kulturowego. Dobre i bezpieczne jedzenie również zachęca do podróżowania i próbowania lokalnych smaków. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż usiąść w kafejce i zajadać się różnorodnymi specjałami.

Grecja to prawdziwy raj dla turystów. Piękne zabytki, czysta woda, dużo plaż, na których można znaleźć wytchnienie i uciec od zgiełku. Jest tego tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego podróż z Polski nie jest droga, a mnogość ofert pozwala znaleźć coś, co będzie dopasowane do potrzeb i kieszeni każdego turysty. Mnie najbardziej pociąga Rodos, albo Kreta, ale to przecież tylko ułamek oferty tego fascynującego kraju. Fantastyczne jest też to, że w sezonie roi się tam od świeżych owoców, które u nas nigdy nie smakują jak tam, gdzie droga od drzewa czy krzewu, do straganu jest niezwykle krótka.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *