Hokus Focus

ford focus

Niedawno przekonałem się, jak dobrym samochodem jest Ford Focus. Wszystko za sprawą wyjazdu ze znajomymi w dłużą podróż na południe kraju. Przyznam, że pierwsze modele tego samochodu nie budziły mojego entuzjazmu. Ale najnowsze to już zupełnie inna liga. Zaprojektowane tak, aby wyróżniały się na ulicach z morza podobnych do siebie nijakich pojazdów. Ze swoją charakterystyczną, może odrobinę agresywną stylistyką, wyglądają naprawdę dobrze. Jednocześnie bryła auta wydaje się niewielka, choć dostępność miejsca w środku zdecydowanie definitywnie temu przeczy.

ford focus

Ford Focus jest naprawdę przestronny. Podróżowaliśmy w cztery osoby z dość pokaźnym bagażem i muszę przyznać, że każdy miał dość miejsca dla siebie. Zresztą auto dostępne jest w trzech wersjach nadwozia, od hatchbacka, przez sedan, który podoba mi się najbardziej, po kombi. My podróżowaliśmy tym pierwszym i naprawdę nie było się do czego przyczepić. Auto świetnie trzymało się drogi, miało naprawdę niezłego kopa i dobrze radziło sobie na autostradzie przy maksymalnych dopuszczalnych na tych drogach prędkościach.

Postanowiłem spróbować swych sił też jako kierowca. Ford Focus okazał się bardzo przyjaznym samochodem dla prowadzącego. Czytelne wyświetlacze, proste w obsłudze funkcje dodatkowe, jak tempomat, klimatyzacja czy ustawienia komputera pokładowego, powodowały, że jazda była przyjemnością. Zaskoczyła mnie zrywność silnika, który nawet przy czterech osobach na pokładzie miał dość zapasu mocy, aby sprawnie radzić sobie na autostradzie. Auto było ciche, zwinne i wygodne. Nawet długotrwała podróż nie zmęczyła ani kierowców, ani pasażerów. Czegoż chcieć więcej?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *