Holandia. Szukam agencji pracy

agencja pracy Holandia

Wielu moich znajomych pracowało lub pracuje za granicą. Niedawno zorientowałem się, że jednym z krajów, w którym wylądowała spora część kolegów ze szkoły, jest Holandia. Według zapewnień, żyje im się tam dobrze i nie mają specjalnej ochoty wracać do Polski. Z ciekawości spojrzałem czy jest jakaś agencja pracy wyspecjalizowana w Holandii. Okazuje się, że są takowe, przy czym niektóre zajmują się pośrednictwem dla wykwalifikowanych specjalistów. Wywołało to u mnie refleksję, że może warto się było uczyć konkretnego fachu, zamiast zajmować humanistyką. Gdybym był elektrykiem czy innym cieślą, to pracę znalazłbym od ręki. Może pora pomyśleć i się przekwalifikować?

agencja pracy Holandia

Agencja pracy w Holandii, to naprawdę porządna instytucja. Przynajmniej tak twierdzą moi koledzy. Podobno bardzo sprawnie znaleziono im zajęcie i wsparto w nauce języka flamandzkiego. To dla Polaków dość egzotyczny język, ale uważam, że jeśli jedzie się gdzieś do pracy, to trzeba władać mową jego mieszkańców. Pół biedy, gdy robota polega na noszeniu worków z cementem, ale jeśli trzeba się komunikować, to już lepiej wziąć się do nauki. Zwłaszcza przy konkretnym fachu, gdzie konieczne jest dobre zrozumienie, aby prawidłowo wykonać swoje obowiązki.

Przyznam, że naprawdę zacząłem się zastanawiać nad wybraniem się na kurs zawodowy. Potem mógłbym napisać do agencji pracy, że szukam zajęcia w Holandii. Podobno kraj jest bardzo normalny, jeśli chodzi o podejście do ludzi. Jego poważną wadą jest ukształtowanie terenu. Jakoś nie przepadam za miejscami, skąd nie ma blisko do gór. Ale z drugiej strony, może bliskość morza i generalnie wody, dobrze by mi zrobiła.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *