Konkursy fotograficzne

konkursy fotograficzne

Muszę przyznać, że z zainteresowaniem obserwuję konkursy fotograficzne. Podziwiam szczególnie amatorów, którzy nie boją się wystawić swoich prac, aby stanęły w szranki z dziełami uznanych wyjadaczy gatunku. Wymaga to wielkiej determinacji i siły woli, a także wiary we własne umiejętności. Inna rzecz, że wiele prac amatorów stoi na naprawdę wysokim poziomie i w niczym nie ustępują efektom działań profesjonalistów. Jednak sam chyba nigdy bym się nie odważył na wysłanie swoich prac na konkurs fotograficzny. Pół biedy, że obejrzy je jury, bo to są fachowcy, którzy potrafią to zrobić profesjonalnie i taktownie. Dużo gorsza jest krytyka ze strony innych uczestników konkursu, czy osób oglądających takie zdjęcia.

konkursy fotograficzne

Trzeba przyznać, że konkursy fotograficzne mają różnorodną tematykę. Różnorodność form i kategorii może przyprawić o zawrót głowy. Powoduje to jednak, że każdy może znaleźć taką, w której czuje się naprawdę silny. Umiejętności i pomysłowość niektórych uczestników może przyprawić o zawrót głowy. Oglądając prace nadesłane na dowolny konkurs fotograficzny można odnieść wrażenie, że zdjęcia nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Niesamowite formy, niecodzienne kadrowanie, kolory i ujęcia, powodują, że wpada się w zachwyt.

Myślę, że gdybym znalazł w sobie dość odwagi, by wysłać pracę na konkurs fotograficzny, to celowałbym w kategorie związane z przyrodą, albo pejzażami. Uwielbiam w końcu góry, a widoki, jakie odsłaniają się na graniach są niezwykle zachwycające. Nie znaczy to, że wystarczy pstryknąć byle fotkę, ale na pewno góry dają szerokie pole możliwości do tworzenia fotografii, które można wysłać na konkursy fotograficzne.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *