Magiczne pigułki

l arginina

Jestem człowiekiem relatywnie młodym i do szału doprowadzają mnie reklamy suplementów diety, które mają poprawić męską wydajność seksualną. Wydaje się jednak, że to dość poważny problem dla wielu mężczyzn i to nie tylko starszych od mnie. Można powiedzieć, że jak człowiek nie staje na wysokości zadania, to traci nie tylko przyjemność, ale coś znacznie ważniejszego – dumę i poczucie własnej wartości. Podobno niezłym rozwiązaniem na takie sytuacje jest l arginina. To dość specyficzny związek chemiczny, który ludzki organizm potrafi ponoć wytwarzać samemu. Podobno wraz z wiekiem zdolność ta drastycznie spada, a odbija się to między innymi na krążeniu i zdolności do igraszek.

l arginina

Oczywiście l arginina nie służy wyłącznie do tego. Stosują ją nawet sportowcy, aby lepiej regenerować się po dużym wysiłku, a dla osób z problemami z krążeniem stanowi konieczny element diety. Jednak najpowszechniejszym zastosowaniem tego aminokwasu jest poprawa sprawności seksualnej. Żyjemy w końcu w społeczeństwie zorientowanym na sukces, większą wydajność i ciągłą sprawność. Dlatego jeśli w jakiejkolwiek dziedzinie zaczynamy nieco niedomagać, to natychmiast sięgamy po środki zaradcze, które pozwolą odzyskać pełną sprawność. Działamy przeciw zasadzie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Ale na to chyba nie da się nić poradzić.

Lubimy usprawniać sobie życie w prosty sposób. Niestety nic się samo nie dzieje, a braki w takiej czy innej sprawności często wynikają nie z fizjologii, ale z naszych zaniedbań. Stres, złe odżywianie i brak snu powodują, że nasz organizm po prostu nie ma sił na nic. I choć magiczne pigułki przynoszą chwilowe rozwiązanie problemu, to na dłuższą metę warto trochę zmienić niezdrowe nawyki. Może wtedy staniemy na wysokości zadania.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *