Najlepsze smartfony

najlepsze smartfony

Temat wyboru telefonu powraca jak bumerang. Mam czasami wrażenie, że rynek telekomunikacyjny zmienia się jak w kalejdoskopie i nie potrafi zatrzymać ani na chwilę. Najlepsze smartfony są nimi przez chwilę, a już miesiąc później ranking zmienia się diametralnie. Wynika to z niekończącego się wyścigu technologii. Twórcy próbują zaskoczyć nas niecodziennymi rozwiązaniami i pakują w urządzenia coraz bardziej niesamowite gadżety.

najlepsze smartfony

Pamiętam, jak w początkach mojej przygody z telefonami komórkowymi normą były baterie wytrzymujące tydzień działania. Oczywiście z czasem uległo to zmianie, bo uległy zmianie zastosowania telefonu. Kolorowe, olbrzymie wyświetlacze, wykonane nawet w bardzo oszczędnych technologiach, potrzebują więcej energii niż ich odpowiedniki sprzed dekady lub więcej. Obecnie telefon to swego rodzaju multinarzędzie, gdzie funkcja dzwonienia i wysyłania wiadomości została zepchnięta na dalszy plan. Trudno się temu dziwić, skoro wszyscy potrzebują stałego dostępu do fejsika i poczty. Bez tego przecież nie da się żyć.

Ze wszystkich nowinek, które wprowadzono do telefonów, najbardziej cieszę się z aparatów fotograficznych. Nigdy nie byłem specjalnym pasjonatem fotografii. Bardzo lubię oglądać ładne zdjęcia, ale jakoś zawsze brakowało mi profesjonalnego „oka”. Dlatego możliwość strzelenia szybkiej fotki podczas górskiej wyprawy, jaką oferują najlepsze smartfony, jest dla mnie wystarczająca. I tak w większości przypadków nigdy nie oglądamy tych wszystkich zdjęć. Sam nie pamiętam, kiedy ostatnio przeglądałem fotki zrobione dalej niż dwa dni do tyłu. Żyjemy w czasach szybko konsumowanych i dezaktualizujących się treści. I sam nie wiem czy to dobrze.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *