Na naukę angielskiego nigdy nie jest za późno

Na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno

Język angielski jest najpopularniejszym sposobem komunikacji na świecie. Wynika to nie tylko z tego, że władają nim obywatele najpotężniejszego kraju świata. Na jego popularność wpłynęła też kolonialna przeszłość Wielkiej Brytanii, a także relatywna łatwość w opanowaniu jego podstaw. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jest to język leżący u podstaw technologii teleinformatycznych, które zdominowały nasze życie. Dlatego nieodmiennie dziwi mnie, że tak wiele osób nie potrafi nim władać. A przecież na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno.

Na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno

Sam miałem to szczęście, że uczyłem się angielskiego z praktyki. Dokładniej wyglądało to tak, że chcąc grać w gry komputerowe musiałem się go nauczyć. Nie było wtedy jeszcze polonizacji gier, więc trzeba było radzić sobie samemu. W szkołach wałkowaliśmy tylko odmianę „to be” i pytanie, gdzie jest coś, czego nigdy nie będziemy szukać. Dlatego wieczorami siedziałem ze słownikiem w łapie i starałem się zrozumieć, co mówią do mnie ekranowe piksele. I trzeba przyznać, że z dnia na dzień rozumiałem coraz więcej. Taką naukę języka angielskiego mogę polecić każdemu, jest bowiem powiązana z bezpośrednim motywatorem i pozytywnymi przeżyciami. Przypuszczam, że bez tego mógłbym się nigdy tego języka nie nauczyć.

Umiejętność porozumiewania się w mowie Anglosasów jest dla mnie tak naturalna, że gdy spotykam ludzi, którzy jej nie posiadają wpadam w zdumienie. Pamiętam, że gdy szukałem pracy było to pierwsze pytanie, jakie zadano mi podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Później okazało się, że władam najlepszym angielskim w całej firmie, co zaskoczyło mnie niepomiernie. I takie sytuacje powtarzają się co chwila. Może pora przywyknąć do myśli, że jednak nie każdy musi chcieć poznawać obcą mowę?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *