Nienawidzę kaszlu

jaki to kaszel suchy

Elementem chorowania, który doprowadza mnie do szału, jest kaszel. Jest to naturalna reakcja organizmu na zakażenia wirusowe i bakteryjne, nie znaczy to jednak, że trzeba ją lubić. Pierwszym, co trzeba zrobić, to rozpoznać, jaki to kaszel suchy, a jaki mokry. Bez tego ciężko jest wymyślić jakieś skuteczne leczenie i wybór doustnych środków leczniczych. Na rynku jest ich całkiem sporo, ale nie można kierować się tylko zasłyszanymi opiniami. Przed zakupem lepiej dokonać identyfikacji schorzenia i rodzaju kaszlu. Jednym z dostępnych na rynku środków przynoszących ulgę w kaszlu jest Flegamina.

jaki to kaszel suchy

Jaki jest zatem kaszel suchy? Według wielu źródeł pojawia się on w pierwszych fazach infekcji. Może występować zarówno przy zakażeniach bakteryjnych, jak i wirusowych. Charakteryzuje się tym, że nie jest odruchem naturalnym, związanym z odksztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych plwociny. Często występuje falami, które znacząco utrudniają oddychanie i mogą być przyczyną trudności ze snem. Kaszel suchy jest niezwykle męczący i może prowadzić do podrażnienia gardła. To wyjątkowo nieprzyjemny stan i lepiej mu zapobiegać.

A jaki jest kaszel mokry? Charakteryzuje się mniejszą uporczywością niż kaszel suchy. Towarzyszy mu najczęściej wydzielanie plwociny, której organizm chce się pozbyć przez odksztuszanie. Nie jest to oczywiście problem, którego nie da się rozwiązać. Niektórzy sugerują, że kaszel należy powstrzymywać, ale odksztuszanie plwociny jest sposobem na przyspieszenie leczenia infekcji. Warto jednak sięgnąć przy nim po Flegaminę, która rozrzedza wydzielinę, a tym samym ułatwia odkasływanie i normalny sen. W końcu nie ma nic gorszego niż przekaszleć całą noc.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *