Nos do wymiany?

Operacja plastyczna nosa czy ust?

Wszyscy chcą być piękni, zdrowi i młodzi. Przychodzą jednak takie chwile, gdy za te dążenia trzeba zapłacić. Szczególnie na swój zewnętrzny wizerunek uczulone są panie, choć i męska część populacji wydaje się miewać z tym problem. Stąd prosta droga do rozważań ile może kosztować operacja nosa, albo operacja plastyczna ust. To tylko początek długiej litanii zabiegów, bo chirurgia plastyczna jest w stanie poprawić dosłownie wszystko.

Operacja plastyczna nosa czy ust?

Liczba operacji plastycznych rośnie w zastraszającym tempie. Zgodnie z ogólnie dostępnymi statystykami na całym świecie wykonuje się ich 20 milionów rocznie. 20 milionów! To ponad 2200 operacji na godzinę. A przecież to nie są tanie zabiegi, choć stają się one coraz przystępniejsze cenowo. Zgodnie z moim stwierdzeniem z pierwszego akapitu, aż 80 proc. osób poddających się operacjom plastycznym nosa, ust, piersi czy czego tam jeszcze, to kobiety.

Wszystko pięknie, ale pogrzebmy jeszcze trochę w statystyce. Najpopularniejszym zabiegiem jest odsysanie tłuszczu. Nie powiem, sam bym mógł się nad tym zastanowić biorąc pod uwagę rozmiar mojego brzucha. A skoro przy brzuchu jesteśmy, to wszelkie zabiegi z nim związane zajmują drugie miejsce w rankingu. Potem pod nóż idą piersi, twarz oraz … odwłok, zwany też pupą. Co ciekawe, operacje przeprowadza się też w miejscach intymnych.

No dobrze, ale jaka jest cena takich zabiegów? Wszystko zależy od miejsca, które chcemy poprawić, a także od miejsca zamieszkania, bo w stolicy wiadomo – drożej. Poprawienie ust to zakres od 1500 do 2500 złotych, ale już takie nos potrafi wyciągnąć z konta i 13 000 zł. Poprawki w zakresie biustu zaczynają się od 7000 zł i dochodzą do kwot, za które można kupić porządny samochód. Liposukcja to zakres od 3000 do 9000 zł, a zrobienie porządku z brzuchem po niej to kolejne 10 do 18 tysięcy.

Jak widać tanio nie jest, ale czegóż się nie robi dla piękna?

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *