Odkładam pieniądze na starość

Aegon

Postanowiłem odkładać pieniądze na stare lata. Podobnie jak większość moich znajomych, nie wierzę, aby instytucja zwana Zakładem Ubezwłasnowolniania Społeczeństwa (w skrócie ZUS) dotrzymała umowy społecznej i wypłaciła mi emeryturę. Nie mówią tu o godziwym świadczeniu, ale o świadczeniu jakimkolwiek. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten relikt komunizmu musi upaść. Dlatego też zdecydowałem się inwestować w rożne fundusze kapitałowe.

Aegon

Ponieważ jestem w tej dziedzinie laikiem, postanowiłem sprawdzić różne serwisy uznanych ubezpieczycieli, takich jak np. Aegon. Nasłuchałem się swego czasu od znajomych na temat różnorodnych form inwestowania, w tym słynnych polis ubezpieczeniowych. Wygląda na to, że rynek zweryfikował ich opłacalność. Dla mnie interesującym mechanizmem był brak możliwości wypłaty przed upłynięciem terminu ważności polisy. To mocny motywator, aby zgromadzonych pieniędzy nie przejść i zmarnować na głupoty. Z drugiej strony, przy nagłej utracie płynności finansowej, może to być kotwica, która ściągnie człowieka na dno.

Jednak nie ma co mnożyć czarnych myśli. Lepiej skupić się na tym, że trzeba zabezpieczyć swoją przyszłość. Oczywiście można tej przyszłości nie dożyć, gdy okaże się, że wyskoczy nagłe zachorowanie, albo zostaniemy rozjechani przez rozpędzonego tira.  Odkładając regularnie środki mam szansę uzbierać całkiem pokaźny kapitał, zwłaszcza korzystając z tzw. procentu składanego. Trzeba przyznać, że ten mechanizm doskonale przemawia do mojej próżności i powoduje, że mam ochotę odkładać pieniądze przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dzięki temu będę miał bezpieczną przyszłość. Wiecie, jakieś Bahamy czy inne Bermudy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *