Odkurzacze z filtrem wodnym – o co chodzi?

odkurzanie

Ilekroć zabieram się za sprzątanie mieszkania, mam wrażenie, że podejmuję się syzyfowej pracy. Podczas odkurzania wszelkich powierzchni płaskich mam wrażenie, że z tyłu wyjącego niemożebnie sprzętu unosi się chmura kurzu. A ta sama chmura opada zaraz na wszystkie powierzchnie w pomieszczeniach. W takich sytuacjach przydadzą się odkurzacze z filtrem wodnym. W takim sprzęcie, wciągane do środka odpady trafiają do kąpieli wodnej, gdzie zostają uwięzione i nie wydostają się dalej. Jeśli dodać do tego odpowiednie filtry, to otrzymujemy zdecydowanie efektywniejsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnego odkurzacza.

odkurzanie

Odkurzacze z filtrem wodnym – korzyści

Rozumiem, że odkurzacze z filtrem wodnym nie są tanie. Jednak, gdy pomyślę sobie, ile pieniędzy wydaję na worki do odkurzacza, to pojemnik, który można umyć, wydaje mi się świetnym pomysłem. Koszty eksploatacyjne zdecydowanie spadają, a i sposób czyszczenia też jest znacznie prostszy. Do tego dochodzi oszczędność czasu, bo jeśli mam stary odkurzacz, to znalezienie do niego odpowiedniego worka wymaga czasu. Można ewentualnie kupić tzw. worki uniwersalne i szarpać się potem z nożyczkami próbując dociąć gruby karton do odpowiedniego, zwykle dość nieregularnego, kształtu. Dlatego rozwiązanie bezworkowe wcale nie jest takie głupie, jak mogłoby się z początku wydawać. Zwłaszcza, że odkurzacz kupuje się na lata.

Ponieważ moje urządzenie czyszczące już dogorywa, przyglądam się, co oferują odkurzacze z  filtrem wodnym. Może się okazać, że taka inwestycja nie tylko zwróci się po dłuższym czasie eksploatacji, ale przede wszystkim zapewni mi życie z pozbawionym pyłów mieszkaniu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *