Przesilenie wiosenne

przesilenie wiosenne

Przesilenie wiosenne może dopaść każdego. Brak sił i chęci do życia na przełomie marca i kwietnia jest czymś normalnym. Wielu z nas nauczyło się z tym żyć i nie ma specjalnego problemu, aby znaleźć odpowiednie remedium. Oczywiście w sieci pełno jest porad, jak poradzić sobie ze spadkiem nastroju za pomocą różnorodnych specyfików. Gdyby wierzyć wszystkiemu, co można tam wyczytać, to należałoby spożywać dziennie około dziesięciu kilogramów różnorodnych, mniej lub bardziej naturalnych składników. To jest oczywiście niemożliwe i trzeba podejść do sprawy zdroworozsądkowo. Przede wszystkim szukając rozwiązań, które sprawdzają się najlepiej w naszym przypadku.

przesilenie wiosenne

Przesilenie a zmiana czasu

Dodatkowym elementem, który dokłada do problemów związanych ze zmianą pór roku, jest zmiana czasu. Ten wynalazek epoki głębokiej industrializacji miał na celu zaoszczędzenie energii elektrycznej. Jednak postępujący rozwój cywilizacyjny doprowadził do sytuacji, gdy nie jest to już konieczne. Nowoczesne i rozbudowane systemy energetyczne potrafią radzić sobie z nadwyżkami lub niedoborami mocy. Jednak zmiana czasu ciągle pozostała. Dopiero teraz w Europie postanowiono się z nią rozprawić, a i to nie jest pewne, bo wymaga jeszcze regulacji na poziomie poszczególnych krajów.

Wydaje się, że przesunięcie zegarków o godzinę nie powinno powodować dużych problemów. Jednak wystarczy zobaczyć, jak wygląda praca w pierwszym tygodniu po takiej zmianie, by zrozumieć jak błędne jest to założenie. Ludzie mają problem z adaptacją nawet do tak niewielkiego przesunięcia. Można powiedzieć, że jest to jet lag, który jest nam serwowany odgórnie. Pozostaje się tylko cieszyć, że ta sytuacja ulegnie zmianie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *