Przyswajalność magnezu

przyswajalność magnezu

Z wiekiem staję się coraz bardziej wyczulony na różne sygnały mojego organizmu. Pamiętam, że będąc dzieckiem śmiałem się z rodziców i dziadków, których tematy w trakcie urodzin sprowadzały się wcześniej czy później do różnorodnych chorób i dolegliwości. Rozmawiało się o wszystkim, od cukrzycy, przez przyswajalność magnezu, po jakieś kompletnie egzotyczne schorzenia. Wtedy mnie to śmieszyło i drażniło. Dziś przestało, bo sam muszę uważać na różne aspekty diety, pilnować niektórych wskaźników wątrobowych itp. rzeczy. Do tego lubię wypić sobie kawę, co może prowadzić do wypłukiwania z organizmu jednego z cenniejszych pierwiastków.

przyswajalność magnezu

O tym, że mogę mieć słabą przyswajalność magnezu dowiedziałem się u lekarza. Stwierdził, że stan permanentnego przemęczenia, który odczuwam może być powiązany z brakiem tego pierwiastka. Nie pomaga również ciągły stres w domu czy pracy, a także picie kawy. Okazuje się, że ten pobudzacz ma bardzo niedobry wpływ na zawartość magnezu w organizmie. Po prostu go wypłukuje, co ma oczywiście dość opłakane skutki. Na szczęście w takich przypadkach można się ratować, zażywając odpowiednie suplementy, ale jest to rzecz, której koniecznie trzeba pilnować.

Okazuje się, że skutków słabej przyswajalności magnezu jest więcej niż można by przypuszczać. Część z nich dotyczy tylko kobiet, ale obie płcie mocno odczuwają jego braki. Rozkojarzenie, uczucie ciągłego zmęczenia, bóle w okolicach mostka czy kołatanie serca, to podręcznikowe przykłady braku cennych pierwiastków. Dlatego postanowiłem wybrać się na odpowiednie badania, aby stwierdzić czy rzeczywiście brakuje mi magnezu, a potem podjąć odpowiednią kurację przez zmianę wzbogacenia i suplementowanie diety.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *