Skoda Superb Combi

Skoda Superb Combi

Muszę przyznać, że Skoda Superb Combi, to chyba jedyne auto tej marki, które mi się podoba. Spełnia podstawowe kryterium, według którego oceniam pojazdy. Jest zatem duża i przestronna. Trudno zresztą oczekiwać czegoś innego od samochodu w wersji combi. Akurat w kategoriach związanych z pojemnością pojazdów Skody zawsze plasowały się w ścisłej czołówce. Może nie koniecznie najmniejsze modele, ale Octavia i Superb to już zawsze była pierwsza liga. Do bagażnika takiego samochodu można spakować słonia i spokojnie dopchnąć jeszcze dwie żyrafy. To naprawdę wielki pojazd.

Skoda Superb Combi

Również pod względem wykonania i nowoczesnych technologii Skoda Superb Combi nie ma się czego wstydzić. Auto i z zewnątrz i wewnątrz prezentuje się bardzo ładnie. To co w słabszych modelach Skody uchodziło za brak, tutaj staje się raczej synonimem oszczędnej elegancji. Od tego auta nie oczekuję ekstrawagancji w rodzaju kryształowych okien czy fontanny przy tylnych fotelach. Jest dyskretnie, schludnie i wygodnie. Wydaje się, że pod tym względem Skoda Superb Combi nie ma się czego wstydzić. Wpakowano w nią też dużą ilość elektroniki i umożliwiono spięcie z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak tablet czy telefon komórkowy. To oczywiście bajery, ale wpływające na postrzeganie auta.

Zaskakująca natomiast jest gama silników. Głównie dlatego, że tak duże auto oferowane jest z jednostkami o relatywnie niewielkiej mocy. Mówię tu o silnikach benzynowych o pojemności 1,4 litra i mocach od  125 do 150 KM. To trochę mało, jak na tak masywny i jednak ciężki pojazd. Oczywiście są też mocniejsze jednostki o pojemności 1,8 litra (180 KM), 2-litrowe (220 do 280 KM). W przypadku wysokoprężnych zaczynamy od solidnego 1,6 litra i 120 KM, co też wydaje się odrobinę za skromne. Na szczęście jest też dostępna spora gama silników 2-litrowych o mocach dochodzących do 190 KM.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *