Smartfon smartfonowi smartfonem

dobre smartfony

Pisałem już, że moim ulubionym telefonem jest niezniszczalna Nokia 3310. Wiadomo, że jest to urządzenie do zadań specjalnych, ale jednak znacząco odstaje możliwościami od współczesnych dobrych smartfonów. Na rynku jest ich mnóstwo w różnorodnych kształtach i kolorach. Producenci prześcigają się w do rzucaniu opcji dodatkowych, które mają spowodować, że to właśnie ich urządzenie będzie wybierane spośród zalewu innych. A przecież większość smartfonów wygląda na pierwszych rzut oka tak samo – nie da się tu poszaleć z designem, po prostu nie ma jak.

dobre smartfony

Dlatego dobre smartfony należy dopierać pod kątem własnych potrzeb. Przecież nie każdy potrzebuje najlepszego kombajnu multimedialnego. Wiadomo, że jest grupa użytkowników, którym nie przeszkadza, że telefon jest wielkości telewizora, ale większość z nas wolałaby umieścić takie urządzenie w kieszeni, a nie wozić na przyczepie. Współczesne wyświetlacze są już tak zaawansowane, że nawet te mniejsze telefony mogą pracować w rozdzielczościach Full HD lub 4k. To się dzieje już teraz i jak dla kogoś wyznacznikiem jest liczba pikseli na ekranie, to musi liczyć się z tym, że smartfon będzie duży.

Inni poszukują z kolei dobrego aparatu. Tutaj też jest olbrzymie pole do popisu, a specjalne strony internetowe porównują możliwości wybranych modeli. Różne są też systemy operacyjne. Króluje iOS i Android, ale Microsoft to równie dobra platforma, choć zdecydowanie rzadziej stosowana. Dlatego chcąc korzystać z dużej liczby aplikacji lepiej jest wybrać smartfona wyposażonego w jeden z dwóch pierwszych systemów. Potem to już kwestia estetyki i doboru stosunku ceny do możliwości finansowych. Ja bym się bał nosić w kieszeni coś, co jest warte więcej niż średnia krajowa, ale desperatów nie brakuje.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *