Śpiewaj angielskie piosenki dla dzieci, będziesz mądrzejszy

angielskie piosenki dla dzieci

Lubię angielskie piosenki dla dzieci. W zasadzie to lubię wszelkie piosenki dla dzieci. Nawet te najbardziej znienawidzone  w dzieciństwie jawią mi się niczym źródła doskonałości w porównaniu z tym co prezentuje sobą współczesny rynek muzyczny. Prawdziwa muzyka skończyła się na latach 80. XX wieku, potem była już tylko era zezwierzęcenia, uproszczenia, szczucia cycem i twerkingu. W świetle tego uznaję, że jedyna wartość tkwi ciągle w muzyce dla dzieci. Nawet jeśli jest ona podszyta dydaktyką.

angielskie piosenki dla dzieci

Przecież właśnie z takich prostych angielskich piosenek dla dzieci możemy nauczyć się mnóstwa pożytecznych słówek. Ledwo co media społecznościowe okupowały testy ze znajomości języka, które wykazywały, że większość naszego społeczeństwa ma poziom słownictwa angielskiego porównywalny z amerykańskim dziesięciolatkiem. Niby nie ma powodu do wstydu, bo angielski nie jest naszym językiem narodowym, ale jak przyjrzeć się temu bliżej, to jest już jakby nieco gorzej. Nie da się ukryć, że aspirujemy do grona wykształconych, wszechstronnych obywateli świata, ale ze znajomością języków, to jest u nas krucho. Nie pomaga fakt, że wiele kursów językowych uczy nas regułek, zamiast komunikacji. Efekty? Gdy zostaniemy postawieni przed zagadnieniem, którego nie znamy, głupiejemy i zapominamy języka w gębie.

A przecież nauczenie się słownictwa powinno być ważniejsze od klepania reguł gramatycznych o czasie sześciokrotnie zaprzeszłym. Prawda jest taka, że składając niegramatycznie wyrazy dogadamy się szybciej niż używając perfekcyjnej gramatyki bez słownictwa. To prosta zasada komunikacji, którą powinniśmy wziąć sobie mocno do serca i przestać ośmieszać się na świecie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *