Sposób na przeziębienie

sposób na przeziębienie

W tym roku aura nas nie rozpieszcza. Pogoda zmienia się z dnia na dzień i maj przypomina bardziej kwiecień. Chyba wszyscy wypatrują już wyższych temperatur i słonecznych dni. Jednak zanim to nastąpi musimy się przemęczyć ze zmienną pogodą i liczyć na to, że nie złapiemy kataru czy innego grypska. Przy okazji ostatnich rozmów biurowych zauważyłem, że każdy ma inny sposób na przeziębienie. W zasadzie nie ma jednej metody, której trzymaliby się wszyscy. Dla jednych, najlepsze rozwiązanie to zostanie kilka dni w domu. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, a wiele firm krzywo patrzy na osoby, które z powodu „zwykłego kataru” idą na zwolnienie. Potem chodzą do pracy, smarkają i zarażają innych. Ale w większości firm nie da się przeforsować idei, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

sposób na przeziębienie

Inny sposób na przeziębienie, to korzystanie z metod domowych. Do akcji wkracza więc miód, mieszanki ziołowe, napary oraz czasami alkohol. Ten ostatni pełni funkcję rozgrzewającą i podobno doskonale leczy wszelkie przeziębienia. W moim przypadku się to raczej nie sprawdza, bo ciężko jest poprzestać na jednej lampce wina czy kuflu grzanego piwa. Dlatego sięgam raczej po herbatę z cytryną i miodem oraz czosnek. Ten kroję na cienkie plastry, które układam na kanapce, suto posmarowanej masłem. Do tego sól i jestem gotowy do leczenia.

Wielu moich znajomych uważa, że za spadek odporności i rosnącą liczbę wszelkich zachorowań odpowiada także nasz tryb życia. Pędzimy cały czas, nie pozwalając sobie nawet na chwilę oddechu. Podobno wystarczy trochę przystopować i nie rzucać się do kolejnych wyzwań bez pomyślunku. Dlatego pierwszy z opisanych przeze mnie sposobów na przeziębienie, ma wiele zalet. Pozwala organizmowi skupić się na tym co ważne – walce z chorobą, a nie na walce o przetrwanie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *