Sposoby na przeziębienie

sposoby na przeziębienie

No i stało się. Za oknem trzydzieści stopni, a ja się konkretnie przeziębiłem. Katar, kaszel i ogółem pełny zestaw objawów, które powodują, że odechciewa się żyć. Oczywiście postanowiłem przetestować różnorodne sposoby na przeziębienie. Przede wszystkim zgromadziłem zapasy różnorodnych środków z witaminą C. Co prawda zdania na temat jej skuteczności są podzielone, ale jak to mówią, nie zaszkodzić spróbować. W końcu lubię cytryny i dodanie soku z nich do herbaty jest czynnością naturalną. Nakupiłem też czosnku, bo to ponoć naturalny antybiotyk i remedium na wszystko. No może poza świeżym oddechem. Czego się jednak nie robi dla zdrowia.

sposoby na przeziębienie

Istnieje przekonanie, że katar leczony trwa siedem dni, podczas gdy zaniedbany tydzień. W tym powiedzonku jest sporo racji, ale lepiej stosować różne sposoby na przeziębienie, żeby złagodzić jego objawy i mniej boleśnie przetrwać atak paskudnej przypadłości. Umówmy się, że bez stosowania środków łagodzących obrzęk nosa i ból zatok, można po prostu leżeć i umierać. Oczywiście wielu z nas biega przy takich objawach do pracy, zarażając koleżanki i kolegów, psując produktywność w firmie.

Ja postanowiłem jednak pozostać w domu, stosując sposoby na przeziębienie, które zawsze się sprawdzały. Witaminki, nawadnianie, jakiś specyfik do walki z obrzękiem nosa, może coś na kaszel, jeśli cherlanie odłupywało już tynk ze ściany i zasadniczo tyle. Czasem sięgam też po specyfiki pozwalające szybciej pozbyć się kataru, ale to tylko wtedy, gdy wyjątkowo mi dokucza. Zgodnie ze złotą zasadą po tygodniu dochodzę do siebie. Na pewno byłoby gorzej, gdyby nie różne kruczki i sposoby na przeziębienie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *