Czy stać mnie już na mieszkanie?

Homla pomoże znaleźć mi dom.

Przychodzi taka chwila w życiu człowieka, że chciałby wyrwać się na swoje. Mieszkanie z rodziną jest fajne tylko do pewnego czasu. Jednak rynek mieszkaniowy w naszym kraju nie rozpieszcza szczególnie klientów i powoduje ból głowy u każdego. Ceny mieszkań powodują, że samotna osoba, nawet o przyzwoitych dochodach, może mieć kłopot z wzięciem kredytu. Dlatego wśród kupujących mieszkania królują rodziny, gdzie można połączyć dochody dwóch osób. Jednak pierwszym krokiem na drodze do własnego lokum jest wyszukanie odpowiedniego mieszkania.

Homla pomoże znaleźć mi dom.

Sam korzystałem z wielu portali, jednak moją uwagę przykuła w pewnej chwili Homla. Intuicyjna, łatwa w obsłudze i nowoczesna wyszukiwarka, która powstała z myślą o osobach takich jak ja. Mnogość mieszkań powoduje, że ciągle jestem daleki od podjęcia ostatecznej decyzji. Z jednej strony kuszą mnie nowe mieszkania, gdzie wszystko mogę urządzić po swojemu. Z drugiej często położone są na jakiś koszmarnych pod względem urbanistycznym osiedlach, z fatalnym dojazdem gdziekolwiek. Z kolei rynek wtórny prezentuje pełny wybór lokalizacji, ale na przeszkodzie często stoją względy estetyczne. Wiem, że to niemiłe oceniać gusta innych ludzi, ale to co czasami widzę woła o pomstę do nieba.

Szczególnie cieszą mnie mieszkania z meblościankami rodem z PRL-u i świętymi obrazkami na ścianach. To naprawdę wyjątkowe miejsca, które wymagają kompletnej przebudowy i zrycia ścian do gołej cegły czy betonu, aby nadawały się do zamieszkania. Są jednak też takie mieszkania, które zostały urządzone ze smakiem. Wiadomo, że zazwyczaj lokatorzy zabierają ze sobą część mebli czy sprzętów AGD, ale zabudowa kuchni czy łazienki zostaje. Dlatego wolę wybrać miejsce, gdzie ktoś myślał przy doborze kafelków, a nie maznął ściany na szpitalny zgniłozielony kolor farbą olejną. Coś czuję, że jeszcze długie poszukiwania przede mną.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *