Stłuczka

likwidacja szkody z oc

Patrząc na warunki za oknem, mam przekonanie graniczące z pewnością, że większość kierowców przezywa bardzo trudne chwile. Nie mówię tutaj o konieczności zwiększenia uwagi podczas prowadzenia pojazdów, a raczej o ciągłym strachu przed stłuczką. Bez względu na to czy będzie ona z naszej winy, czy też w efekcie cudzego błędu, jej skutki na pewno nie będą miłe. Oczywiście likwidacja szkody z OC to podstawa, ale nie zmienia to faktu, że nie jest to nic miłego. Użeranie się z drugim kierowcą, papierologią i potem warsztatem, to olbrzymia strata czasu i nerwów. Są oczywiście firmy, które ułatwiają takie zadania, ale daje nie jest to nic przyjemnego.

likwidacja szkody z oc

Najwięcej problemów jest zazwyczaj z ustaleniem sprawcy. Likwidacja szkody z OC nie odbędzie się, jeśli nie zostanie on ustalony. W coraz większej liczbie przypadków takie sytuacje są niejednoznaczne, a przynajmniej takimi się wydają w opinii powodujących kolizje. Dopiero przyjazd na miejsce policji, pozwala wyjaśnić sprawę. Ale też nie zawsze, bo są sytuacje, gdy nawet policjanci mają problem z ustaleniem przebiegu wydarzeń. Z pomocą przychodzą tutaj kamerki internetowe, które coraz więcej kierowców montuje w swoich samochodach.

Sam się nad tym zastanawiam, bo obserwując codziennie w drodze do pracy, to co się wyrabia na ulicach, dziwię się, że jeszcze nie miałem żadnej kolizji. Jest tłoczno, a korki wywołują dodatkową agresję, którą kierowcy próbują rozładować nerwową jazdą. O stłuczkę nietrudno, a potem już tylko likwidacja szkody z OC i podwyżki składek oraz masa niepotrzebnych nerwów. Jednak na razie nie zanosi się, aby było lepiej. Trzeba zatem uważać.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *