Stłuczka i jej ponure skutki

likwidacja szkody z OC sprawcy

Natężenie ruchu na drogach rośnie bez przerwy. Coraz więcej ludzi stać na samochody, choć wiele poruszających się po ulicach aut, to szrot, któremu bliżej do złomowiska niż salonu. Również parkingi stają się coraz bardziej zatłoczone, a zdesperowani mieszkańcy szukają miejsc postojowych w coraz dziwniejszych miejscach. W tym tłoku i ścisku nie jest trudno o uszkodzenie pojazdu. Dlatego warto wiedzieć na czym polega likwidacja szkody z OC. Sprowadza się to głownie do tego, że uszkodzenia pojazdu należy jak najszybciej zgłosić do ubezpieczyciela. Pomaga sporządzenie dokumentacji zdjęciowej, a w przypadku poważniejszego uszkodzenia konieczne może być wezwanie policji. Dobrze przygotowana dokumentacja, pozwoli na szybką likwidację szkody z OC sprawcy.

likwidacja szkody z OC sprawcy

Oczywiście może się zdarzyć, że to my będziemy sprawcami uszkodzenia innego samochodu. Odbywa się wtedy likwidacja szkody z naszego OC. Nie pozostaje to bez wpływu na późniejszą wysokość składek na obowiązkowe ubezpieczenie, które i bez tego są coraz wyższe. Dlatego lepiej jeździć ostrożnie, choć oczywiście nie da się uniknąć sytuacji losowych. Przy obecnym natężeniu ruchu, znalezienie auta, które nie ma mniejszych lub większych obić, graniczy z cudem. Nawet nasze parkingi nie sprzyjają zachowaniu auta w nieskazitelnym stanie. Są ciasne i źle zorganizowane, często z nieczytelnymi lub źle stosowanymi znakami. W rezultacie o stłuczkę nie trudno.

W przypadku stłuczki warto spisać też wszystkie dane sprawcy i sporządzić protokół z miejsca zdarzenia. Pozwoli to na szybką likwidację szkody z OC sprawcy i zaoszczędzi nam sporo kłopotu. Większość napraw da się zrobić bezgotówkowo, co tylko ułatwia sprawę. Pozostaje jednak życzyć sobie, aby takich zdarzeń było jak najmniej.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *