Stłuczka

szkoda oc

Straszliwy pisk, a potem charakterystyczne bum. Tak zwykle wygląda scenariusz stłuczek, które mam okazję oglądać za oknem w pracy. Niestety w Polsce jeździmy za szybko i brawurowo, doprowadzając do nieprzyjemnych zdarzeń drogowych. Większość kierowców stara się odsuwać od siebie myśl, że im może przytrafić się wypadek. Gdy do niego dochodzi, nie widzą, jak wyegzekwować naprawę szkody z OC sprawcy. A cała sytuacja jest dość prosta, bo papierologią i całym procesem może zarządzać nasz ubezpieczyciel. Nie musimy znać ubezpieczyciela sprawcy, ważne jest abyśmy dysponowali zapisem zdarzenia i numerem rejestracyjnym pojazdu sprawcy. Resztą zajmie się ubezpieczyciel.

szkoda oc

Szkoda z OC sprawcy będzie naprawiona szybko. Ubezpieczyciele wiedzą, że kliencie oczekują błyskawicznej i bezproblemowej obsługi. Powoli też dociera do nich, że dobrze obsłużony klient chętniej do nich wrócić w kolejnych latach. Jeżeli mój ubezpieczyciel weźmie na siebie ciężar załatwienia wszystkich formalności po stłuczce i nie będę musiał babrać się w papierach, dochodzić czy i gdzie był ubezpieczony sprawca, to ja z przyjemnością z takiej usługi skorzystam. Ten proces nazywa się bezpośrednią likwidacją szkód i zdecydowanie ułatwia życie. Na swoje szczęście już dawno nie musiałem z takich atrakcji korzystać, ale może się zdarzyć, że jednak będę musiał. Ruch na drogach jest coraz większy, a wariatów niestety nie brakuje.

W te wakacje dużo podróżowałem po kraju. Widziałem kilkadziesiąt stłuczek i wypadków. Miałem dużo szczęścia, że żaden nie dotyczył mnie. Jednak świadomość tego, że w razie czego szkoda zostanie rozliczona z OC sprawcy, jest pewnym pocieszeniem. Pewnym, bo najmniejsza nawet stłuczka to zszargane nerwy i mnóstwo niepotrzebnych emocji.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *