Taki mamy klimat

susza

Nie rozumiem czemu tak wiele osób nie wierzy ciągle w globalne ocieplenie. Jego największym i najbardziej oczywistym objawem jest ilość gwałtownych zjawisk pogodowych, które nawiedzają kolejne kraje. W Polsce jednym z objawów tego zjawiska są coraz powszechniej występujące susze. Ten rok już przyniósł wyjątkowo trudne warunki, gdzie ludzie dosłownie modlą się o deszcz. Do tego mieliśmy do czynienia z burzami pyłowymi, które powstały w wyniku unoszenia przez wiatr suchej ziemi z pól. A problemy z nawadnianiem pól to dopiero początek kłopotów, jakie czekają nas w przyszłości.

susza

Analitycy są zgodni, przyszłość naszego kraju nie rysuje się w zbyt różowych barwach. Rejony środkowej Polski będą zmieniać się w suche stepy, a docelowo może nawet w pustynie. Coraz częściej będziemy mieli do czynienia z huraganami, gradobiciami i innymi gwałtownymi załamaniami pogody. Do tego zacznie nam brakować wody. Może się wydawać, że mamy jej dużo, ale jesteśmy jednym z krajów, w których dostęp do czystej wody pitnej zaczyna być problemem. W tym roku będzie nieciekawie, jeśli nie doczekamy się dłuższych opadów deszczu. Już teraz poziom wody w strumieniach i rzekach jest zastraszająco niski.

Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą twierdzić, że człowiek nie ma wpływu na to, co dzieje się z klimatem. Nie jest to prawdą, bo miliony ton paliw kopalnych, które wypuszczamy do atmosfery muszą się gdzieś podziać. Niestety nasza planeta jest jednak układem zamkniętym i nie jest w stanie pozbyć się pewnych rzeczy. Dlatego coraz częściej dusi nas smog i cierpimy na choroby cywilizacyjne. Planeta poradzi sobie bez nas. A my wyginiemy na własne życzenie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *