Volvo XC60

Volvo XC60 1

Uwielbiam szwedzkie samochody. Moja miłość trwa niezmiennie od wielu lat, gdy jeszcze większość z tych pojazdów miała bardzo zachowawczą i surową bryłę i formę. Jednak wraz z nowymi modelami, Volvo wydaje się odchodzić od konserwatyzmu. Weźmy na przykład takie Volvo XC60. Ten SUV rzuca się w oczy natychmiast. Próżno szukać w nim pudełkowatej nuty, jaka towarzyszyła modelom szwedzkiej marki jeszcze kilka lat temu. Ten samochód to rasowy drapieżnik. Linia nadwozia jest poprowadzona w sposób, który przyciąga wzrok i powoduje szybsze bicie serca. To stylistyka, którą Volvo przełamuje schematy. Paradoksalnie jest w niej jednak sporo klasycznych elementów i skandynawskiej prostoty. Nie wiem, jak to się udaje tamtejszym projektantom, ale efekt jest świetny.

Volvo XC60 2

Volvo XC60 to także wspaniałe wnętrze. Marka wyraźnie wychodzi z wyższej klasy średniej i mocno wkracza w segment premium. Widać to w olbrzymim przywiązaniu do detali i jakości wykończenia wnętrza. Centralny punkt XC60 to duży tablet, rozmiarami przypominający najlepsze rozwiązania światowych gigantów. Widać, że deskę rozdzielczą budowano wokół niego, a nie został dolepiony na siłę. Dzięki temu doskonale komponuje się z pozostałymi elementami wnętrza. Ilość funkcji dostępnych z poziomu tego urządzenia, jest naprawdę oszałamiająca. Opanowanie wszystkich sztuczek z pewnością zajmie użytkownikowi dłuższą chwilę.

Samo wykończenie poszczególnych elementów powoduje, że aż chce się zasiąść za kółkiem. Skóra, drewno, aluminium, a nawet kryształ. Trudno nie chcieć spędzać czasu w tak wysmakowanym pojeździe. Jeśli dodać do tego doskonały system audio, to można śmiało powiedzieć, że w XC60 kierowca czuje się jak w domu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *