Czy warto brać tabletki na wątrobę?

pijesz piwo? bierz tabletki na wątrobę

Żyjemy w kraju, gdzie spożycie alkoholu raczej nie zalicza tendencji spadkowej. Uwarunkowania historyczne i kulturalne powodują, że w Polsce pije prawie każdy. Okazji nigdy nie brakuje, a wódkę, piwo czy wino lubimy też niezdrowo zakąsić. Na efekty nie trzeba długo czekać. Taka „dieta” powoduje, że nasz najważniejszy organ odtruwający nie daje rady. Mowa tutaj o wątrobie, której nie służy ładowanie do organizmu potężnej dawki toksyn.

pijesz piwo? bierz tabletki na wątrobę

Jednak nie tylko alkohol może być przyczyną nieprawidłowej pracy i uszkodzeń tego ważnego organu. Czyhają na nas różne wersje wirusów wątrobowych. Części z nich możemy zapobiegać stosując podstawowe zasady higieny, z innymi radzimy sobie stosując szczepienia, ale po każdym zachorowaniu bierzemy tabletki na wątrobę.

Ale właściwie to po co?

Do prawidłowego funkcjonowania wątroby potrzebna jest odpowiednia dieta. Jednak nawet jej ścisłe przestrzeganie może nie dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji wspomagających jej działanie i regenerację. Tutaj zaczniemy się trochę mądrzyć. Aby tabletki na wątrobę były skuteczne powinny zawierać L-asparaginian L-ornityny, która bierze udział w procesie detoksykacji amoniaku i syntezie poliamin. Te ostatnie wynalazki niezbędne są podczas regeneracji komórek wątrobowych zniszczonych alkoholem czy innymi toksynami. Znowu ornityna wspomaga proces wytwarzania kolagenu. Składniki te są niezwykle skuteczne, jako regeneratory wątroby.

Jest jeszcze taki wynalazek jak cholina, która jest w każdej komórce ludzkiego ciała. Transportuje i metabolizuje (wchłania, zjada i generalnie usuwa) cholesterol i inne niefajne tłuszcze. Dzięki temu nie zapychają naczyń krwionośnych i nie otłuszczają wątroby.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *