Wstydliwe schorzenie

tradycyjny sposób na hemoroidy

Choroby cywilizacyjne mogą dotknąć każdego. Niestety prowadzimy siedzący tryb życia, odżywiamy się źle i zaniedbujemy swój organizm. Coraz więcej moich znajomych narzeka na hemoroidy. Coś, o czym słyszało się czasem od dziadków, stało się domeną ludzi relatywnie młodych. Wszystko przez siedzący tryb życia. Choć nie wiadomo do końca, jaki jest mechanizm powstawania tego schorzenia, to wiadomo, że poważnie uprzykrza życie. Widziałem już kolegów, którzy musieli siedzieć na specjalnych miękkich poduszkach czy też wkładali sobie pod siedzenie termofor. To oczywiście sposoby domowe i tradycyjne, ale są też skuteczne środki farmaceutyczne na hemoroidy.

tradycyjny sposób na hemoroidy

Temat jest mocno wstydliwy. Trudno się temu dziwić, bo dotyczy sfery mocno intymnej i może być wyśmiewany. Tymczasem zaniedbywanie hemoroidów może mieć fatalne skutki. Nie dość, że zmniejszamy znacząco komfort życia, to jeszcze możemy doprowadzić do poważniejszych schorzeń, a nawet doczekać się ingerencji chirurgicznej. Niestety, sprawdza się tu przysłowie, że mądry jest Polak po szkodzie. Odkładamy wizyty u lekarza licząc, że jakoś to będzie. Otóż zazwyczaj nie będzie, bo nie leczona choroba sieje spustoszenie w organizmie.

Choć hemoroidy wydają się tematem błahym, to nie należy ich lekceważyć. Z roku na rok, rośnie liczba osób, które trafiają na stół operacyjny z powodu powikłań. Tysiące osób cierpią w milczeniu, bojąc się upokorzenia i wyśmiewania. Prędzej czy później, czeka ich jednak wizyta u lekarza i stosowanie leków. Lepiej zrobić to wcześniej, niż narazić się na poważne konsekwencje. Także nie ma się co wstydzić. Trzeba zbadać się i leczyć już dziś.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *