Wynalazki

wynalazki

Rok 2016 przez wielu uważany jest za nie nieciekawy. W  ciągu 365 dni odeszło wiele znanych osób, przez co ogólne wrażenie było nie najlepsze. Piosenkarze, pisarze, aktorzy. Dużo osób z pierwszych stron gazet przeszło na drugą stronę pozostawiają po sobie pewną pustkę. To dość oczywiste, że takich informacji będzie coraz więcej. Ludzie się starzeją i umierają. To naturalny cykl rzeczy i nie powinniśmy upatrywać w tym jakiejś specjalnej siły sprawczej, pecha czy znaku końca świata. Tak naprawdę ten rok był pełen przełomowych wynalazków, z których co najmniej dwa były związane z przemieszaniem się z miejsca na miejsce.

wynalazki

Na rynku funkcjonują już samochody, które praktycznie same są w stanie przejechać trasę od punktu A do punktu B. Najbardziej znana Tesla rozbudza wyobraźnię i coraz chętniej jest kupowana przez ludzi, którzy mogą sobie na takie auto pozwolić. Google lada chwila wypuści na ulice w pełni autonomiczne samochody. Można powiedzieć, że zbliżamy się do momentu, gdy nie będziemy musieli wcale kierować pojazdami, ani tym bardziej ich posiadać. W połączeniu z siecią wynajmu zdalnie sterowane auta mogą być skuteczną alternatywą nie tylko dla prywatnych samochodów osobowych i taksówek, ale i komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

Równie imponujące są osiągnięcia w zakresie lotów w kosmos. Projekt X z powracającymi z orbity rakietami, które skutecznie zmniejszają koszty wysyłania obiektów na orbitę należy uznać za naprawdę przełomowy. Do tego pomysł na wysłanie roju samodzielnych rakiet do Alfy Centaurii rozbudza wyobraźnię wszystkich, którzy przeczytali choć jedną książkę science-fiction. Przyszłość jest już dziś. Nie wszystko musi się nam podobać, ale żyjemy w niezwykłych czasach, gdzie za rogiem czają się kolejne niezwykłe wynalazki.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *