Wyzwania z posiadania psa

W menu musi znaleźć się sucha karma dla psa

Posiadanie zwierzaka to naprawdę poważne wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Nie wiem, czy kiedykolwiek byłbym gotowy na podjęcie takiego zobowiązania. Niedawno znajomi wzięli sobie czworonoga ze schroniska i zaczęła się zabawa. Oczywiście zaczęło się od zakupów, bo musiała pojawić się sucha karma dla psa. W ich przypadku padło na Beyond, bo sprawdzili, że zawiera wszystkie składniki, jakie chcieli dostarczyć swojemu zwierzakowi. Tyle szczęścia, że ich pies nie jest specjalnie duży i nie pochłania karmy w ilościach przemysłowych. Widziałem nie raz i nie dwa ludzi targających olbrzymie worki z jedzeniem dla swoich pupili. O kosztach nie chce mi się nawet myśleć.

W menu musi znaleźć się sucha karma dla psa

Ale nawet dobra sucha karma dla psa, jak wspomniane wcześniej Beyond, nie jest końcem wyzwań, jakie stawia przed człowiekiem posiadanie czworonoga. Nie ulega żadnej wątpliwości, że psy mogą i często są wielkimi przyjaciółmi rodziny. Jednak liczba zadań, jakie stawia przed właścicielem taki zwierzak trochę mnie przeraża. Poczynając chyba od najważniejszego, koniczności spacerów bez względu na pogodę. Ni deszcz, ni śnieg, ni wczesna pora, nie powstrzymają nas przed wyjściem ze zwierzakiem. Może, jak ma się własny ogród, to jest łatwiej, chociaż też nie jestem przekonany, że chce się mieć go potem w zwierzęcych ekskrementach.

A skoro już o tym mowa, to obowiązek sprzątania po psie, który uważam za bardzo dobry, jest kolejną rzeczą, która zniechęca mnie do posiadania zwierzaka. Nawet najlepsza sucha karma dla psa, jak Beyond, nie spowoduje, że produkty przemiany materii będą pachnieć różami. Rozumiem, że trzeba sprzątać po zwierzakach, ale jest to coś, czego nie chciałbym robić.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *