Jak zadbać o kota?

Kot domowy

Chociaż nigdy do końca nie wiadomo czy to człowiek posiada kota, czy to kot posiada człowieka, to jedno jest pewne, przebywanie z tymi sympatycznymi zwierzętami doskonale wpływa na samopoczucie. Kiedy przygarnie się takiego mruczącego futrzanego członka rodziny, trzeba odpowiednio zadbać o jego potrzeby. Dlatego tak ważne jest, aby w miseczce dla pupila znalazła się dobra karma dla kota. Wiele zależy tutaj od upodobań domownika. Na szczęście jedzenie dla kota jest dostępne w wielu smakach, a także w dwóch podstawowych formach. Karma dla kota może być sucha, albo mokra. Pierwsza, zawiera więcej wody, charakteryzuje się intensywniejszym zapachem. Druga pozwala zwierzęciu na chrupanie i wzmacnianie szczęki. Może też być dłużej przechowywana po otwarciu.

Kot domowy

Jeśli zadbamy o dobrą karmę dla kota , to nasi pupile będą długo cieszyć się zdrowiem. Karmienie kota należy również dostosować do jego potrzeb, które wynikają z trybu życia i wieku zwierzęcia. Niektóre zjedzą każdą ilość dostępnej karmy, a inne będą potrafiły rozłożyć sobie posiłki i podjadać cały dzień. Dlatego tak ważna jest obserwacja zwierzęcia i odpowiednie dawkowanie jedzenia dla kota. Trzeba szczególnie uważać, aby nie przekarmić pupila, bo nadwaga zdecydowanie mu nie służy.

Jeśli zadbamy o odpowiednie karmienie kota, to zwierzę zachowa smukłą sylwetkę i lśniące futerko. Do tego będzie chętne do zabawy, nawet jeśli lata młodzieńcze zostawi dawno za sobą. Doświadczenie uczy, że odpowiednie jedzenie dla kota wspomaga jego zdrowie i powoduje, że chętniej oddaje się instynktom, jak choćby polowaniu na latające po mieszkaniu owady czy rzucane przez opiekunów zabawki.

Więcej na temat odpowiedniego karmienia kota można przeczytać na stronie www.kociarze.pl.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *