Zadbaj o czystość samochodu

myjka ciśnieniowa

Gdy mieszka się w dużym i zanieczyszczonym mieście, samochód błyskawicznie pokrywa się brudem. O ile kupienie pojazdu w neutralnym, srebrnym lub szarym kolorze, odrobinę pomaga, to jednak czasem auto trzeba po prostu umyć. Tutaj z pomocą przychodzi myjka ciśnieniowa. Muszę przyznać, że jest to bardzo pożyteczne urządzenie, które znacząco ułatwia doprowadzenie pojazdu do stanu pozwalającego bez wstydu wyjechać na ulicę. Pamiętam jeszcze czasy, gdy mycie auta odbywało się na podwórku u rodziny z użyciem wiadra, szmaty i węża ogrodowego. Oczywiście można sobie było tym poradzić, ale skoro można sobie ułatwić życie, to dlaczego tego nie zrobić?

myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa to praktycznie obowiązkowe wyposażenie każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Oczywiście pod warunkiem, że posiada kawałek przestrzeni, w której może z niej skorzystać. Raczej trudno używać jej pod blokiem, choć widywałem już i takich partyzantów. Prowadzenie długiego węża z okna wygląda naprawdę komicznie. Dlatego z własnej myjki ciśnieniowej lepiej korzystać jednak blisko przyłącza wody, w ogrodzie czy na działce. Dla mieszkańców bloków alternatywą są myjnie ręczne, ale nie każdemu jest w smak wydawanie pieniędzy na taką usługę.

Dlatego, kiedy już zrealizuję mój wielki plan posiadania domu z ogrodem, to pierwszym zakupem będzie właśnie myjka ciśnieniowa. Może wreszcie moje auto będzie czyste i nie będę się wstydził nim jeździć po mieście. Ostatnio nawet się dowiedziałem, że za jazdę upapranym pojazdem można dostać mandat. Więc może jest to jakaś motywacja do działania. Na razie pozostaje mi jednak wyjazd na myjnię, ale wszystko przecież przede mną.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *